Szövetségünk több olyan programot is megvalósít, amely kifejezetten a szenior korosztály átmozgatását segíti figyelembe véve életkori sajátosságaikat. Ennek kiemelt része a június 11-én Budapesten a Bikás Parkban megrendezésre kerülő SZÉPKORÚAK SPORTFESZTIVÁLJA.
Mi várható?
- Mozgás, vidámság és játék
A mozgás jótékony hatását nemcsak a fiatalok, hanem a szenior korosztály tagjai is megtapasztalhatják úgy, ha megmutatjuk milyen lehetőségeik vannak a sportolásra. Olyan mozgásformákat sorakoztatunk fel, melyek idősebb korban is biztonságosan űzhetők. A korosztállyal foglalkozó oktatók alternatívákat kínálnak, hogy hosszútávon megtalálja mindenki azt az aktivitást, ami az igényeinek megfelel. Mindezt tesszük úgy ezen a kiemelt napon, hogy egy hatalmas játékos térré rendezzük be a budapesti Bikás Parkot.
- Egészségsziget
Az egészséges életmód kialakításának nemcsak a mozgás, hanem a prevenció is fontos feltétele. Az előző évekhez hasonlóan szűrőprogramokkal is készülünk a résztvevőknek. Segítjük a szeniorokat, hogy hiteles, szakmai forrásokból tájékozódjanak különböző betegségeket, megelőzést vagy táplálkozást érintő kérdésekben.
- Iránymutatás a szabadidő hasznos és tevékeny eltöltésére
Idősebb korban a megnövekedett szabadidő hasznos eltöltése kiemelten fontos. Az unokák ellátásán túl is számtalan olyan lehetőség van, mely által a szeniorok hasznosnak és értékesnek érzik magukat. Kifejezetten jótékony hatással lehet a mentális egészségre, ha van cél és motiváció. Ezzel a depresszió és az elmagányosodás érzete is csökkenthető. Olyan szervezetek is jelen lesznek, akik ehhez kapcsolódóan nyújtanak segítenek és mutatnak alternatívákat.
A program az Aktív Magyarországért felelős Államtitkárság támogatásával valósul meg.