A szövetség idén 31. alkalommal rendezte meg a február 24-26. között zajló A szabadidősport kihívásai című konferenciáját.

A két napos szakmai program célja többek között az volt, hogy a szövetség lehetőséget biztosítson:

  • a tudásmegosztásra – ehhez tartalmas szakmai előadások halmazát nyújtotta a résztvevőknek,
  • kapcsolat építésre – melyhez ideális helyszín volt a Bakony Hotel a természet szívében,
  • eszmecserére – a résztvevők előadások után megoszthatták egymással tapasztalataikat, gyakorlati tanácsokkal is szolgálhattak egymásnak,
  • csapatépítésre – az előadásokon túl számos kiegészítő programmal – kvízjáték, nordic walking túra, biliárdozás, barátságos ping-pong mérkőzések és szabaduló szoba – tette még komplexebbé a két napos programot.

A meghívott szakemberek az alábbi témákat járták körbe előadásaikkal:

Salga Péter a szövetség főtitkára a szabadidősport aktuális helyzetéről, a MASPORT stratégiájáról tartott előadást.

Fidel-Mészáros Zsuzsanna és Benyhe Róbert bevezette a hallgatóságot a szövetség kommunikációjának sokszínűségébe.

Szűcs Zsuzsanna a Magyar Dietetikusok Országos Szövetségének elnöke előadásában az egészséges táplálkozással, diétával kapcsolatos hiteles források szerepére és az ezzel kapcsolatos tájékozódás fontosságára hívta fel a figyelmet.

Máté Bálint a Ferencvárosi Torna Club nemzetközi osztályvezetője bemutatta a sétafoci sportágat és a szervezet felépítéséről tartott előadást.

Elekes Enikő előadásából megtudhattuk, hogy hogyan alkalmazzuk az esszenciális illóolajokat a sportban és a hétköznapokban.

A MASPORT kommunikációjához kapcsolódó online eszközökről Juhász Gábor a Cantinart Kft. ügyvezetője osztott meg a résztvevőkkel számos érdekes információt.

A Virtuális Egészségközpont tevékenységét Parall Bálint a Fejér Megyei Szabadidősport Szövetség elnöke mutatta be.

Vasárnap Dr. Lacza Gyöngyvér előadásában ismertette a Monspart Sarolta Aktív Életmód Stratégiát, a magyar lakosság aktivizálásának lehetőségeit hazai, valamint nemzetközi jó gyakorlatokra építve.

A zárónapon az előadásokon túl kerekasztal beszélgetés is szerves részét képezte a programnak. A felkért előadóknak lehetősége nyílt arra, hogy a korábbi témákra reflektáljanak. A kialakult párbeszédnek hatására reméljük, hogy a fejlődéshez nélkülözhetetlen gondolattal gyarapodtak a jelenlévők.

A kerekasztal beszélgetés résztvevői:

  • Lacza Gyöngyvér                                Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem, egyetemi docens
  • Hosszú Szilárd                                    Magyar Funkcionális Fitnesz Szövetség elnöke
  • Kőházi Ádám                                       Pest Megyei Szabadidősport Szövetség ügyvezető elnöke
  • Némethné Jankovits Györgyi           Magyar Nyugdíjasok Egyesületeinek Országos Szövetsége elnöke
  • Parall Bálint                                         Fejér Megyei Szabadidősport Szövetség elnöke
  • Salga Péter                                            Magyar Szabadidősport Szövetség főtitkára

Bízunk abban, hogy a résztvevők értékes tudással és tapasztalattal gazdagodtak. Köszönjük a részvételt, találkozzunk a szövetség többi rendezvényén is!

A rendezvényről képek ITT érhetők el.